Atletizm

Eğitimi ve Geliştirme

Atletizm

Eğitimi ve Geliştirme

Atletizm, gençler ve çocuklar için hem fiziksel hem de zihinsel faydaları olan bir spor dalıdır. Aslan Kırdar Spor Okulları, 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için atletizm eğitimleri sunarak, sporun bu faydalarından yararlanmalarını sağlamaktadır.

Atletizm, koşu, atlama ve atma dallarından oluşur. Bu dallar, çocukların koordinasyon, denge ve dayanıklılık gibi fiziksel becerilerini geliştirirken, hedefe odaklanma, özgüven ve disiplin gibi zihinsel becerilerini de arttırmaktadır. Ayrıca, atletizm sporu çocukların enerjilerini pozitif bir şekilde yönlendirmelerine ve stresle başa çıkmalarına yardımcı olmaktadır.

Aslan Kırdar Spor Okulları, çocukların bu faydalarından yararlanmaları için uzman antrenörlerle çalışmaktadır. Uygulanan eğitim programı, çocukların yaşlarına ve yetenek seviyelerine uygun olarak özelleştirilmektedir. Ayrıca, atletizm eğitimleri sadece fiziksel aktiviteyi içermemekte aynı zamanda çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için farklı etkinlikler ve oyunlar da içermektedir.

Aslan Kırdar Spor Okulları, çocukların atletizm sporu ile birlikte sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerinide teşvik etmektedir. Bu nedenle, çocuklara doğru beslenme, uyku ve dinlenme alışkanlıkları hakkında da bilgi verilmektedir.

Sonuç olarak, Aslan Kırdar Spor Okulları’nın 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için sunduğu atletizm eğitimleri, fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmakta ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerini teşvik etmektedir.

Atletizm Çalışmaları Kapsamında Yapılan

Branşlar ve Dersler

Atletizm branşının yanından temel jimnastik ve hareket eğitimiyle 3-12 yaş arası kuvvet, dayanıklılık, kondisyon, el göz ve el ayak koordinasyonu sağlamak gibi fonksiyol kazanımlar amaçlanır.
Atletizm Çalışmalarında Aslan Kırdar Spor Kulübü’ne Güvenin